Plastyka wyrostka zębodołowego

Plastyka wyrostka zębodołowego to zabieg chirurgiczny polegający na odbudowie kości wyrostka zębodołowego po ekstrakcji zęba przy użyciu specjalnego preparatu kościozastępczego. Ma on na celu odtworzenie pierwotnego kształtu kości w celu dalszego leczenia protetycznego lub implantologicznego.

Podczas niektórych zabiegów implantacji stosuje się taką odbudowę celem poprawienia estetyki wyrostka zębodołowego lub uzupełnienia jego braków kiedy może to grozić odsłonięciem implantu.

Korzenie niektórych górnych zębów bocznych sięgają do zatoki szczękowej. Po usunięciu takich zębów powstaje połączenie między jamą ustną, a zatoką szczękową, które należy zamknąć chirurgicznie. Po usunięciu zęba w znieczuleniu miejscowym, jeśli będzie to konieczne i niezbędne chirurg stomatolog, natnie dziąsło i przesunie je w taki sposób, aby zamknąć otwór do zatoki powstały po usunięciu zęba.


Ranę zaopatrzymy szwami na około 14 dni. Po zabiegu Pacjent zobowiązany jest do ścisłego przestrzegania wskazań lekarza i kontroli radiologicznej zatok po ok 3 miesiącach. Najczęściej następuje całkowite wygojenie.

featured-img

Piękny uśmiech

OTWIERA KAŻDE DRZWI

Kontakt
Zadzwoń do Nas
+48 501 768 780
Wyślij wiadomość
info@dentystakapuscinski.pl
ul. Nowodworcowa 20 Gdynia